FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Gündem, Yaşam 1 Aralık 2021 240 Görüntüleme

Travel Turkey İzmir Fuarı başlıyor

Bu yıl bünyesine TTI Outdoor’u ekleyerek ziyaretçilerine alternatif bir fuar deneyimi kazandıracak olan Travel Turkey İzmir; sektörel kazanç fırsatlarının yanı sıra fuarın dört bir yanında düzenlenen etkinlikleri ile dünya turizm trendlerini fuarizmir’de bir araya getiriyor. Travel Turkey İzmir Turizm ve TTI Outdoor Fuarları, 2 Aralık 2021 Perşembe günü açılıyor.

 

Ulusal ve uluslararası turizm aktörlerinin buluşup dünya çapında iş anlaşmalarının yapıldığı bir turizm borsasına dönüşecek olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, birbirinden farklı etkinlikleri ile 2-4 Aralık 2021 tarihleri arasında misafirlerini ağırlayacak. Dünya turizm trendlerini İzmir’de buluşturacak olan 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, aynı zamanda Türkiye’nin tarihi ve kültürel değerlerini de öne çıkarmaya devam ediyor. Yaz turizminin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin keşfedilmesini sağlayan fuar, ülkenin dört mevsim yaşayan bir turizm potansiyeline sahip olduğunun tüm dünyaya tanıtılmasını sağlıyor. Bu yıl ilk kez düzenlenecek TTI Outdoor – Kamp, Karavan, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı ise, 2-5 Aralık tarihleri arasında macera sever ve doğa tutkunu misafirlerini ağırlayacak.

 

Onur konuğu il: Edirne

Kültürel mirasları fuar çatısı altında buluşturarak dünya turizm trendlerinde kentlerin ön plana çıkmasına benzersiz bir katkı sunan Travel Turkey İzmir, bu yıl onur konuğu il olarak Edirne’yi ağırlayacak.  Anadolu ve Rumeli’yi birbirine bağlayan Meriç Köprüsü gibi her iki yakanın tarihi ve kültürel değerlerini içinde barındıran Edirne, tüm mirası ile 2-4 Aralık tarihleri arasında onur konuğu il olarak fuardaki yerini alacak. Edirne’nin turizmi, tarihi, kültürü ve gastronomisi; kente hizmet veren işletmelerden olan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne Ticaret Borsası, İpsala Ticaret Borsası, Keşan Ticaret Borsası, Uzunköprü Ticaret Borsası, Uzunköprü Ticaret Odası, Uzunköprü Bal Üreticileri Birliği, oteller, seyahat acenteleri, turizm STK’ları, profesyonel tur rehberleri eşliğinde tanıtılacak. Katılım organizasyonunu Edirne Belediyesi’nin üstlendiği 112 metrekarelik alanda kentin gastronomisini tanıtacak tava ciğeri, saray helvası olarak adlandırılan deva-i misk, deva içeceği, bademezmesi, bademli kurabiye, Edirne, İpsala ve Uzunköprü Pirinci, dünyaca ünlü Edirne Peyniri, Edirne karo ustası ile workshop, aynalı süpürge gibi kültürel ve turizm varlıkları tanıtımları yapılacak.

 

İzmir’in turizm faaliyetleri tanıtılacak

Turizm trendlerinin tüm dünyada hızlı bir değişime girmesi, Türkiye’de de sürdürülebilir turizmin önemini açığa çıkardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi öngörüsü ve kent paydaşları ile geliştirilen İzmir Turizm Stratejisi ve Eylem Planı, Şubat ayında düzenlenen 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı’nda tanıtılmıştı. “Uygarlıklara yön veren pek çok kavram, düşünce ve yaklaşımın İzmir’den dünyaya taşınması” fikrinden hareket eden turizm stratejisi, 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na da yansıtılacak. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören İzmir Sokakları da, İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerinin kendilerine özgü temalarıyla fuardaki yerini alacak.

 

İzmir sokakları sahnesi durmayacak

Kentin turizm faaliyetlerini öne çıkararak İzmir’in tarih, kültür ve gastronomi değerlerini ziyaretçilerle buluşturacak İzmir Sokakları bölümünde ayrıca fuarizmir A hol içerisinde bir sahne yer alacak. İzmir Sokakları Sahnesi’nde 17 ilçe belediye sunumunun yanı sıra; “Visit İzmir”, “Cittaslow”, “İzmiras”, “İzmir Sinema Ofisi”, “Turuncu Çember”, “Başka Bir Tarım Mümkün”, “Terra Madre Anadolu İzmir 2022” gibi İzmir’in turizm faaliyetlerini destekleyen projeler tanıtılacak.

 

Turizme dair her şey fuarda

Farklı etkinlikleri ile ön plana çıkmaya hazırlanan fuar, alanında uzman isimlerin yer aldığı söyleşiler ile Türkiye ve dünya turizmine ışık tutacak. 2 Aralık Perşembe saat 11.00’da açılışın yapılacağı fuarizmir B fuar sokağı sahnesi, programına 14.00’da Başkanlar Oturumu ile devam edecek. 3 Aralık Cuma günü 10.30’da Arkeoloji Zirvesi Lansmanı ile hareket kazanan B fuar sokağı sahnesi; aynı gün sırasıyla “Film Setinde Acentenin Ne İşi Var?”, “Sağlık Turizmi Politikaları, Türleri ve Seyahat Acentelerinin Rolü”, “Yeni Nesil Dizi ve Filmlerin Turizme Etkisi”, “Gastronomi Turizminin Gelişimi, Nereden Nereye Gidiyor?” söyleşileri ile devam ediyor. 4 Aralık Cumartesi günü 11.45’te başlayan söyleşilerde ise, “Antalya’nın Yükselen Kültür ve Turizm Trendi: Patara”, “İzmir; Erken Tarihi ve Arkeolojisi”, “Influencer Marketing’in Turizm Destinasyonlarına ve Ürünlerine Etkisi”, “Bisiklet Turizminin Turizm Ekonomisine Katkısı” gibi sektöre yönelik her ayrıntının ele alındığı konu başlıkları ile dinleyicilere ilgi çekici ve bilgilendirici önemli içerikler sunulacak.

 

Turizmin geleceği ttitech Stage’te konuşulacak

Fuar kapsamında turizmde dijital dönüşüm konuları da gündeme gelecek. B Hol’de düzenlenen söyleşileri takip eden izleyiciler, interaktif olarak gerçekleşecek oturumlarda konuya dair merak ettiklerini uzmanlara sorabilecek. Fuar süresince aralıksız olarak devam edecek söyleşilerin konu başlıkları; “Geleceğin Acentesi Olmak”, “Küresel Trendler ve Türk Turizmi için Fırsatlar”, “Turizm Sektöründe Dijital Medyanın ve KVKK’nın Önemi”, “Yeni Nesil Misafir İlişkileri ve CRM Çözümleri”, “Dijitalleşen Konaklama Sektöründe Mobil Uygulamaların Önemi”, “Doğrudan Rezervasyonun Önemi ve Stratejileri”, “Turizm Sektöründe Müşteri Deneyimi” olacak. Teknoloji sahnesinin bulunduğu alanda ayrıca Filipinler, Kıbrıs ve Uganda ülke sunumları gerçekleşecek.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil